KategorilerBilişim

Herkese Lazım: GMail

Evet başlıktanda anlaşılacağı gibi bu konumda GMail adındaki ücretsiz Google Mail uygulamasıdır. En önemli özelliklerinden biri herkese ücretsiz olarak ortalama 7GB gibi bir alan veriyor. Şu anda bile o kadar kullanmama ramen %1 ini dolduramadım (GMail’in altında göstermektedir) Ek olarak GMail üyeliğiniz sayesinde sadece bir kez üye olarak her Google uygulamasına katılabiliyorsunuz. Başta Youtube var. Analytics var. reCaptcha var vs. bir çok uygulama var.

GMail kullanarak her şeyi yapabilmemizin yanı sıra en iyisi Güvenilirlik, sadelik ve kolaylık. Onlarca tema arasından istediğinizi seçip kullanabilmenizin yanı sıra kolayca kendi temanızı da oluşturabiliyorsunuz. Güvenilirlik derken de şundan bahsetmeliyim. HotMail kullanıyordum ama onu kullanırken sürekli iğrenç ve kötü kötü reklamlar geliyordu. Bu sitelere üye olmamdan kaynaklanmıyor. Benim düşünceme göre bu Mail adreslerimiz satılıyor veya Hotmail’in Spam koruması çok düşük. Çünkü GMail’de hiç öyle bir şey yok. Neden acaba diyeceksiniz? İşlerini iyi biliyorlar.

En önemlilerini saymadık. Chrome bundan iyi bir tarayıcı bulabilir misiniz? IE kötü ve hantal, Firefox ondan biraz iyi ama o da aynı şekilde Hantal. Eğer hızlı ve güvenli bir tarayıcı istiyorsanız size Google Chrome’u öneriyorum. Google Chrome’u indirebilmek için bir GMail hesabına ihtiyacınız yok ama Google Chrome a tema, uygulama vs. eklentiler eklemek için bir GMail hesabına ihtiyacınız var.

Youtube da aynı şekildeki ona nasıl giriş yapacağınızı anlatayım. Bir GMail adresi aldıktan sonra Youtube’daki “Sign In” butonuna tıklayın ve GMail ile giriş yapın. Artık GMail’e giriş yapmış olduğunuz her otomatikman Youtube’a da giriş yapacaksınız…

Sanırım benden bu kadar. Eğer daha fazla aklıma gelen bir şey olursa size veririm. Bu arada unutmadan o kadar GMail dedik dedik. Ama linkini vermedik. GMail’e nasıl üye olunacağını anlatmadık. Hemen onuda anlatalım ve yazımızı sonlandıralım.

İlk önce bu adresten GMail‘e gidin. Ve oradaki “CREATE AN ACCOUNT” butonuna tıklayın. Ve oradaki üye olma panelinden üye olun. Oradaki yazıları incelemek gerekirse;

Name Buraya isiminizi ve soy isiminizi doğru bir şekilde yazın.

Choose your username burada kullanacağımız mail adresini alıyoruz ([email protected] şekilinde)

Password Güçlü bir parola seçin ki bilgileriniz çalınmasın…

Burda fazla eklentileri yazmayayım ama önemli kısımlar var ki phone (telefon) ve other mail(diğer mail) bunlar parolanızı kaybetmeniz durumunda size parolanızı sıfırlamanız konusunda yardımcı olurlar. Ve Google’ın bunları başkaları ile paylaşacağını zannetmiyorum.

Evet üyeliğide anlattığıma göre yazımıza burada son veriyorum. Alıntı değildir ben emek emek yazdım alıntı yaparken belirtiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir