KategorilerBilişimOyunlarProgramlar

isoHunt Torrent İndirme

Evet arkadaşlar bu gün iki yazı olsun diyorum ve başlıyorum yazmaya…

Öncelikle “Nedir Bu isoHunt? Nedir Bu Torrent?” diyebilirsiniz… Öğrenmek için yazımı okuyun…Artık çağ gelişti. Herkesin evinde interneti var ve geneli 4MBit üstü hızda internet kullanıyor. E haliyle internetten video, film, müzik ve en önemlisi oyun indirme işlemleri arttı. Bu yüzden bir sürü dosya paylaşım siteleri kuruldu bunlardan bazıları, Rapidshare, FileServe, MegaUpload, Hotfile vs.

Buraya gelene kadar sorun yok ama bu bahsettiğim paylaşım siteleri ücretsiz kullananlara çok acımasızca davranıyor ve dosyayı indirmeden önce belirli bir zaman bekletip, belirli bir sürede sadece bir dosya indirmelerine izin veriyorlar. Eğer sınırsız indirme yapmak istiyorsan Premium alman gerekirmiş. Ama almak istemeyen veya alamayanlar olabilir. Onlar için de Torrent sistemi geliştirilmiş. Torrent minik bir dosya. İnternette bedava dağıtılan uTorrent vs. gibi programlar ile açılıp indirilme yapılıyor. Bunun en önemli özelliği açık bırakıp gidebilmeniz. Dosya paylaşım sitelerinde verilen linklerin tümü bölünmüş olduğundan sürekli indirmeniz gerekiyor. Ama Torrent tek parça olduğu için indirmeye koyup gidebiliyorsunuz. Şimdi size nasıl Torrent açılacağını göstereyim.

Öncelikle uTorrent adlı programın sitesine gidiyoruz ve programı indirip kuruyoruz. Program türkçedir ve kullanımı çok kolaydır. Programı kurduktan sonra geriye indirmek istediğiniz Programın, filimin veya oyunun Torrent’ını bulmanız gerek.

Bu şekilde yazımı bitireceğimi sanmayın sakın. Bu torrentları bulmak zordur. Bazıları kırık olabilir yada kötü içerikli olabilir bu bilinemez. O yüzden size önereceğim bir site var işte isoHunt bu! Bu site sayesinde istediğiniz Torrent ı hemen bulabilir ve saniyeler içinde indirmeye başlayabilirsiniz…

isoHunt’ın sitesine Gitmek İçin Tıklayın

Evet isoHunt sitesine gittikten sonra sol üstteki arama motoru ile arama yapabilirsiniz. Genellikle her şey bulunuyor ve oyunlar vs. çıktığı gün siteye düşebiliyor.

isoHunt’ın en güzel özelliklerinden biride Torrent ile indirdiğiniz osyanın içeriğini görebilmeniz. Torrent’ı indirmeden önce içeriği görebiliyoruz ve karar verebiliyoruz. (Mesela oyun indirirken .iso .rar gibi uzantılı dosyaları indirebilirsiniz. Yalnız dikkat dosyaların olabilmesi gereken boyutu tahmin edein ve boyutuna bakarak indirin. Yanlış bir şey indirmek istemezsiniz. Bunu nasıl yaparım diyorsanız mesela Assassin’s Creed 4 oyunun boyutu 8GB tan aşağı olmaz çünkü kaliteli bir oyun.)

Unutmadan belirteyim ki Torrent’ı indirmek için seçmiş olduğunuz Torrent’ın sayfasındaki “Download  .torrent” a tıklayın. Altındaki Download yazılarına vs. Tıklamayın…

Evet sanırım yeterince anlatmış oldum. Eğer sormak istediğiniz bir konu varsa çekinmeden yorum atarak bildirin. Alıntı değildir. Lütfen alıntı yaparken adresi bildiriniz…

Ek Not: Dosyaları Açabilmek İçin http://evrimaltay.net/iso-dosyasi-acma adresine giriniz …

“isoHunt Torrent İndirme” üzerine 15 yorum

Geri bildirim: ISO Dosyası Açma

Ben isohunt sitesinden total war shogun 2 oyununu indirdim fakat yüklemesini bi türlü yapamadım bi yardım edebilir misiniz

isoHunt torrent sitesini açtığımda [GİZLİ LİNK] siteside otomatik olarak açılıyor açılmaması için ne yapmam gerekir.

ben daha düne kadar sorunsuz indirme yapıyordum. fakat bu gün download.torrent’e tıkladığımda ekranda justplug.it adresli bir sayfa açılıyor.sebebini anlayamadım?
yardım edermisiniz.

Merhaba şu anda hiçbir sorun yok isoHunt’ta. Ya sizden kaynaklanan bir sorun ya da bir süre sonra geçecek bir reklam olmalıdır. Hiç karşılaşmadım o reklamlarla.

Merhaba https://ca.isohunt.com/ sitesine giriyorum search yapıp indirmek istediğim konuma giriyorum Download .torrent yazan yazıya tıklayıp önceden bu u torrent dosyasını indiriyordum önceden bir yazı çıktı ingilizce baya bi karışık yazı ve uzundu yes no yazıyordu sanırım ben kabul etmedim o dakkadan itibaren Download .torrent yazan yazıya tıkladığımda hiçbir dosya inmiyor bilgisayarıma nasıl düzeltebilirim ? yardımcı olurmusunuz rica etsem

Torrentlar öldüğünden veya isoHunt’ın torrentları aldığı sitedeki sorunlar yüzünden bunu yaşıyorsunuz. isoHunt bununla ilgili bir not gösteriyor, “Download .torrent” yazısının üstüne geldiğinizde. Onu okumanızı tavsiye ederim.

Evrim bey “download.torrent” yazan yazının üstüne geldiğimde şu şekilde yazıyor “You need BitTorrent software for this cached link to work”
sağ üst köşede “Sing up – Log in” kısmının üzerindede aynı anda şu yazı beliriyor “Torrents on isoHunt are indexed and cached from hundreds of sites, and enhanced by aggregating identical torrents from multiple sites to give you torrents that are always updated with the latest active trackers, so your BitTorrent client can find the most peers to download with.
Tip: On dead torrents you find elsewhere, you can search for its info_hash here (40 characters string), which gives you the same torrent with oftentimes more trackers and peers to bring your torrent back to life.” bilgisayarımda utorrent programı kurulu bilginize lütfen yardımcı olurmusunuz “Download .torrent” yazısına tıkladığımda hiç bir şekilde birşey inmiyor iso dosyası felan inmiyor lütfen yardımcı olun teşekkürler..

Merhaba sanırım isoHunt bittorrent ile anlaşıp bu uygulamayı yapmış veya Torrent Cache’lerinin açılması için gerçekten bittorrent’e ihtiyaç var. Bittorrent’ı kurup tekrar deneyebilir misiniz? Orada anlatıldığı gibi?

Evrim bey dediğiniz gibi bittorrent uygulamasını indirip yükledikten sonra sorun çözüldü iso dosyaları iniyor teşekkür ederim yardımınız için..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir