League Of Legends Nasıl Bir Oyun?

Tamamen ücretsiz, oyun içi seslere kadar tamamen Türkçe ve sadece Türkler için açılmış Türkiye Sunucusu olan, rahatlıkla oyun bulup oynayabileceğiniz bir strateji
oyunudur.

Oyun eskiden DotA dediğimiz, 1998 yıllarında Blizzard tarafından geliştirilen World Of Warcraft 3 adlı oyuna gelen bir eklenti paketi, yani bir haritadan esinlenilmiştir. Şu anda DotA 2’de mevcuttur.

League Of Legends oyunu, 4 adet özel gücü olan bir kahraramanı yani bir oyuncuyu yönetmenizle başlar. O kahramanı yönetip oyunda minnion dediğimiz yaratıkları öldürerek xp ve altın kazanırsınız. 5e5 takımlar halinde kendi ana binanızı koruyup ve karşı takımın ana binasını yıkmaya çalışırsınız.

Oyunun mantığı bu kadar basittir fakat 100’ü aşkın ve kendi farklı özellikleri bulunan değişik karakteri ve 200-300 taneye yakın satın alınıp karakterinizi güçlendirmeye yarayan eşyalar sayesinde oyun bir hayli zorlaşıp, karışık bir hale geliyor.

7 Comments

You can post comments in this post.


 • hayranları ve kullanıcıları şu sıralar aşırı derecede artmış bulunmakta bende acayip merak ettim yakında başlayabilirim 🙂

  teknoloji haberleri 7 sene ago Reply


  • ilk başlarda sıkılacaksınız fakat eğer devam ederseniz oyunun asıl tadını almaya başlayacaksınız. bende şimdi gerekli updateleri yapıp başlamayı düşünüyorum 🙂

   Evrim Altay 7 sene ago Reply


 • Bilgiler için teşekkürler

  Levent BALLI 7 sene ago Reply


 • Oyunda acayip bir para olayı dönüyor ve de oyunu çözmek zaman alıyor tabi daha önce dota oynamadıysanız !

  film izle 6 sene ago Reply


 • oyuncu kalite sıfır olan , ananıza bacınıza edilen küfürlerin sınırı olmayan banlama yapılmayan şikayet sistemi sıfır olan bir oyun.

  eatrhen 6 sene ago Reply


 • Bencede eartrhen Arkadaşımıza Katılıyorum Oyunda Ana Bacı Düz giriyo herkez güvenlik sistemi ve Banlanma’da Gerçekten büyük sorunlar var.!

  AdıLazımDeğil 6 sene ago Reply


Post A Reply