MountBlade-II-Bannerlord-1
KategorilerOyunlarTanıtım

Mount & Blade II: Bannerlord Ön İnceleme (Erken Erişim)

Evet, artık uzun bekleyiş sona erdi ve Mount & Blade II: Bannerlord için bir ön inceleme yazabilirim. Bu kadar eski bir maziye sahip serinin çıkan son oyununu, çıktığı ilk gün alıp oynayabilmek beni mutlu etti açıkçası.

Diğer ekranımda Bannerlord açık ve şu anda bir şehirde gün batımını seyrederek bu satırları yazıyorum. Öncelikle meraklandırmadan hemen bahsedeyim; bu oyun olmuş. Erken erişimde olmasına rağmen olmuş. Şöyle açıklayayım öncelikle;

  • Optimizasyonu erken erişime göre çok ama çok iyi. Ne derseniz deyin, eğer ciddi bir tost makinesi ile açmayı denemiyorsanız bu oyunu oynayamama sorununuz olmaz. Grafikleri düşük seviyeye aldığınız zaman bile oynanamayan, optimizasyon sorunlu oyunlara benzemiyor. İyi kodlanmış.
  • Warband’ı aratmıyor, mekanikler ve tuşlar çok iyi ayarlanmış. 800+ saat MB:Warband deneyimimle çok rahat bir şekilde alıştım oyuna. Kesinlikle farklar var ama sizi oyundan soğutacak bir şekilde değil.
  • Sesler ve müzikler; benim için en önemli nokta burası aslında. Ses ve müzikler Warband’e bağlı kalarak yapılmış. Hatta çoğunlukla eski oyundan ezgiler duyabiliyorsunuz. Ses efektleri ve dublajlar gerçekten çok güzel yapılmış.
  • Savaş mekanikleri efsane ve çok oturaklı. Onları tamamen ayrı bir yazıda işleyeceğim.

Yazının çok uzamasını istemiyorum, fakat şöyle söyleyebilirim, bu kadar beklediğine değdi. Eğer apayrı şeyler bekleyen birisi değilseniz bu oyun kesinlikle sizi tatmin edecektir.

Bu paraya değer mi diyenler, kesinlikle değiyor. Hatta daha yüksek de tutulabilirmiş bu kalite için. 120₺ veremem şu anda diyorsanız da Enpara gibi Steam kampanyaları olan bir banka ile almayı deneyebilir veya indirimleri bekleyebilirsiniz.

Fakat kendi Motion Capture Studio’su bile olan bir firmanın, bir Türk firmasının bu oyununu Torrent ile indirip; para ödemeden oynamak büyük bir haksızlık olur bence. Hiç yapamıyorsanız 2 kişi birleşip Steam’den alıp aile paylaşımı bile yapabilirsiniz. Fakat satın alın, destekleyin. Hakkını veriyor.

Bu oyunu satın almadan önce de Taleworlds’e kızıp, uzun zamandır ilk kez korsan oyun indireceğim sanırım sözlerini söylemiş birisiyim aslında fakat çıkar çıkmaz yine de dayanamayıp satın aldım. Ayrıca yepyeni eklentiler ve Türkiye’de yapılacak devam oyunlarını görebilme ihtimalim dışında da herhangi bir kazancım yok bu sözlerimle. Bir gelir veya reklam durumu yok yani, kişisel düşüncelerim bunlar. Torrent ile indirip, firmanın ve Türk Oyun Endüstrisinin geleceğiyle oynamak sizin elinizde yani.

Bu yazı ileride güncellenmeyecek fakat yeni yazılarıma bağlantılar içerecek.

Bannerlord Savaş Mekanikleri

Ek Detaylar

Oyun hakkında bazı ek detayları vereceğim.

Oyun Boyutu

Oyun 50-51 GB alan kaplamakta. Fakat indirmeniz gereken boyut sadece 31.1 GB, eğer hızlı bir bağlantınız yok ise beklerken çıldırabilirsiniz, neyse ki ben bunu yaşamadım 🙂

Mount & Blade II: Bannerlord Oyun Boyutu

Tost Makinelerine Müjde

Oyun zaten iyi optimize edildiği için çoğu sistemde çalışıyor fakat ultra detay istiyorsanız ve iyi bir internet bağlantısına sahipseniz; GForce Now ile çok rahat bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz, çünkü resmi olarak destekleniyor 🙂

Mount & Blade II: Bannerlord GForce Now Desteği

“Mount & Blade II: Bannerlord Ön İnceleme (Erken Erişim)” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir