Rimtay Alan Adı Takip Aracı - Ana Görsel
KategorilerGenelPHPProgramlarTeknolojiYazılımlar

Rimtay Alan Adı Takip Sistemi

Rimtay Alan Adı Takip Sistemi ne? Diyorsanız, size şunları soralım;

Onlarca alan adınız var? Ya da birden çok müşteriniz ve onların alan adları? Birden çok servis sağlayıcısı kullanıyorsunuz ve ne nerede hatırlamakta güçlük hissediyorsunuz? Her şeyi sizin yerinize yapacak otomatik bir sistem ister miydiniz? İşte Rimtay Alan Adı Takip Sistemi, sizler için burada…

Neden Alan Adı Takip Sistemi?

 • Servis sağlayıcınızın mesajını kaçırabilirsiniz. Ya da daha kötüsü onların sistemindeki bir arıza nedeniyle mesaj size gelmeyebilir, veya gereksiz kutunuzda kayıplara karışabilir.
 • Birden çok alan adının kontrolü sizde ise, ve en önemlisi müşterilerinizin alan adlarını da siz yönetiyorsanız en küçük hatanızda büyük problemler yaşamanız olası.
 • Her seferinde müşterilerinize alan adlarının süresinin geçmekte olduğunu ve ödeme yapmaları gerektiğini bildirmek için ulaşmak size de yorucu gelmiyor mu?

Eğer yukarıdaki sorulardan birine bile evet cevabı verdiyseniz, sizi yaptığınız işte daha profesyonel gösterirken aynı zamanda da hayatınızı kolaylaştırıp ileride büyük problemlerden kurtarabilecek Rimtay Alan Adı Takip Sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bu yazıyı okumaya davet ediyorum.

Süreç Nasıl İşliyor? Rimtay Alan Adı Takip Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Süreç çok basit. Rimtay Alan Adı Takip Sistemi‘nin Gelişmiş yönetim panelini kullanarak sisteme giriş yapıp, maksimum 5 dakika alacak gerekli ilk kurulum ayarlarını yaptıktan sonra sistemi kullanmaya başlıyorsunuz.

Sisteme müşteri ve müşterilerinizin iletişim bilgilerini ekliyor, bildirim gönderip göndermek istemediğinizi seçiyorsunuz.

Sonra alan adı sekmesinden müşteriyi seçip alan adını ekliyorsunuz.

Hepsi bu kadar. Evet yanlış duymadınız. Hepsi bu kadar…

Sistem otomatik olarak WHOIS sorgulaması gerçekleştirip alan adını takip etmeye başladı bile. Süresi dolmaya yakın alan adları için otomatik bilgilendirmeleri arkaplanda halletmeye başlıyor. Bildirim gönderilmesi gerekiyor ise bildirim gönderiyor, ve belirli periyotlar ile takip ettiği alan adlarını WHOIS sorgulamaları yaparak kontrol etmeye devam ediyor…

Akıllı WHOIS Sorgulamaları

Rimtay Alan Adı Takip Sistemi tam otomatik WHOIS sorguları yapma yeteneğine sahiptir. .com, .net, .org, .com.tr gibi çoğu popüler alan adını destekler.

Sistem, WHOIS Sunucularını, akıllı bir şekilde, sunucuyu yormayacak sorgulama teknikleri kullanır. Bu sayede, acaba IP adresim engellenir mi ? korkusu yaşamazsınız.

Alan adını bir kez ekledikten sonra sistem alan adını çevrimdışı bir şekilde takip etmeye ve süre kontrolü yapmaya başlar. Aynı zamanda yönetim panelinizden seçeceğiniz periyotlarda da alan adını, bitiş süresini bilse dahi kontrol etmeye devam eder. Bu sayede sonradan alan adının süresini uzattığınızda, panelinize girip herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Rimtay Alan Adı Takip Sistemi her şeyi arkaplanda, otomatik olarak takip eder.

Müşteri – Alan Adı Mimarisi?

Geliştirdiğimiz Alan Adı Takip Sistemi Müşteri – Alan Adı Mimarisi kullanır. Bu her alan adını bir müşteriye atayabileceğiniz ve o müşterilerin de alan adı ile ilgili bildirimleri alabilmesi anlamına gelir.

Tabii ki, her müşteriye bilgi göndermek istemeyebilir, ya da sistemi sadece kendiniz için kullanmak isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda müşterinin hiçbir bildirim almamasını sağlayabilirsiniz. Ve bu seçimi her müşteriye ayrı olarak tanımlayabilirsiniz.

Gelişmiş Yönetim Paneli

Sistem, WHOIS Sorgulamalarının sıklığını ayarlamaktan tutun da, müşterileri takip etmeye, en detaylı sistem ayarlarını güncellemeye kadar. Her ayarı kodlar arasında gezinmeden, rahatlıkla yapabileceğiniz, mobil uyumlu gelişmiş bir yönetim paneli ile birlikte gelir. Yapabilecekleriniz aşağıdakiler gibi olmakla beraber sadece bunlarla sınırlı değildir 🙂 ;

 • Sınırsız müşteri ekleme,
 • Sınırsız alan adı ekleme,
 • WHOIS ile takip edilemeyen alan adlarını ekleme,
 • WHOIS sorgu sıklıklarını değiştirme,
 • Giden E-posta bildirimlerinin şablonlarını değiştirebilme,
 • E-posta bildirim ayarlarını yapabilme

Eklenti Desteği

Sistemimiz özel eklentiler ile desteklenmektedir. Eğer Pushover kullanıyorsanız Pushover bildirimleri almanız için sistemin size otomatik bildirim göndermesini sağlayacak eklentimizi kullanabilirsiniz. [Ekstra]

Ya da toplu SMS paketiniz var ve müşterilerinize SMS göndermek istiyorsunuz, size özel entegrasyon yapabiliriz.

WHOIS Desteği Olmayan – Takip Edilemeyen Alan Adları

Eğer WHOIS sorguları ile takip edilemeyen bir alan adı uzantısını sistem ile takip etmek istiyorsanız. (Norveç’in resmi uzantısı olan .no gibi). Sisteme, gelişmiş yönetim panelini kullanarak manuel olarak alan adı eklemesi de yapabilirsiniz.

Demo

Bu kadar anlattık, şimdi ise sistem kendisi konuşsun. Demomuza bakarak sistemin yönetim panelinin nasıl olduğunu görüntüleyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz. Test sürümünde ne yazık ki çoğu özelliği devre dışı bırakmak zorunda kaldık, ama merak etmeyin, sizin sunucunuzda bu limitler olmayacak 🙂

Demo anlık olarak İngilizce’dir. Sistemi satın almanız durumunda sistem size tamamen Türkçe olarak iletilecektir.

Fiyat

Fiyat için lütfen İletişime Geçiniz. Herhangi bir ekstra yenileme/barındırma ücreti bulunmamaktadır. Kendi sunucunuza kurabilirsiniz. Alan adı lisanslama mevcuttur.

Sunucu Gereksinimleri

Sunucunuz aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır.

 • PHP 7 ve üstü bir sürüm desteklemelidir.
 • MySQL desteklemelidir ve bir adet boş MySQL veritabanınızın olması gerekmektedir.
 • SMTP ile mail gönderimini desteklemelidir ve bir adet mail adresiniz olmalıdır (Gmail de kullanabilirsiniz.)
 • Sistemin WHOIS Sorguları yapabilmesi için TCP43 portunun (Giden) açık olması gerekmektedir.

Bütün bu gereksinimleri test etmek için sizin için özel hazırladığımız test dosyasını indirip kontrol edebilirsiniz. Sitenize atın ve kontrol.php dosyasını çalıştırın. Sistem sizi bilgilendirecektir. Eğer sunucunuz bazı şeyleri desteklemiyor ise bizimle görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Aşağıdan sistemin ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Bildirimlerin Ekran Görüntüleri

Yönetim Paneli Ekran Görüntüleri

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Perfekt produkt til mine formål, enkelt og oversiktlig. Anbefales på det sterkeste! 😊❤️🔥☀️

Edvard Huseby – Huseby Quarry AS (Norveç)

Diğer PHP Yazılımlarımız

Bu yazılımdan farklı olarak diğer yazılımlarımıza da göz atabilirsiniz;

RimBabs

Kolay ve hızlı Ba-Bs mutabakat yazılımı! Mutabakat yapmak ile uğraşmayın.

RimBabs – Hızlı ve Güvenli Ba/Bs Mutabakatları

Resim Paylaş

Kendi resim paylaşma servisinizi host etmek istemez miydiniz? Üstüne üstlük resimleri başka sunucudan da çekebilirsiniz!

[PHP] Gelişmiş Resim Paylaşma Sistemi

“Rimtay Alan Adı Takip Sistemi” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir