Tureng Hızlı Çeviri Butonu
KategorilerGenel

Tureng Hızlı Çevir Butonu ile Tarayıcınızı Pratikleştirin

Tarayıcına Tureng hızlı çevir butonu eklemek istemez miydiniz? Ve bunu tarayıcınıza herhangi bir eklenti kurmadan, sadece sürükle bırak ile yapmak güzel olmaz mıydı? Cevabınız evet ise sizi yazının devamı tam size göre 🙂

Tureng Hakkında?

Tureng Sözlük, 15 senelik çeviri geçmişine ve deneyimine sahip çevirmenler tarafından kurulmuş olan Tureng Çeviri firmasının sunduğu online sözlük hizmetidir.

Sözlüğümüz, temel olarak çeviri sektöründe çalışan ve dış ticaret yazışmaları yapan kullanıcılar için oluşturulmuştur. Her kelimeye, terime, deyime, söz öbeklerine ve kullanım alanlarına göre bütün anlamlarına kolayca ve hızla ulaşılabilen bir kaynak olarak tasarladığımız Tureng sözlüğü geliştirme çalışmalarımız Özgür Süyel liderliğinde geniş bir ekip tarafından özenle yürütülmektedir.

Tureng “Hakkımızda” sayfası.

Neden Tureng?

Çünkü kaliteli ve özgün çeviri seçeneği sunmakta. Aradığınız İngilizce kelimeleri ve karışık İngilizce deyimleri kolay bir şekilde Türkçe’ye çevirebilir; Türkçe deyimleri ve kelimeleri de çok iyi ve yüksek doğruluk oranları ile İngilizce’ye çevirebilirsiniz. Ayrıca Almanca desteği de mevcut.

En güzel özelliği de kelimelerin ve deyimlerin farklı alanlara göre değişimlerini net bir şekilde göstermesi.

Tureng Hızlı Çevir Butonunu Tarayıcıma Eklersem Ne Olacak?

Şimdi internette dolaşırken İngilizce bir kelime veya deyim gördünüz; onu kopyalayıp, Tureng ana sayfasına gidip, yapıştırıp arama butonuna basacaksınız; bütün bunları daha pratik bir şekilde; tarayıcınıza Tureng butonu ekleyerek; tek tıklama ile yapabilirsiniz. Aynen bir yer imi gibi çalışan bu küçük buton, seçtiğiniz kelimenin veya deyimin, yeni küçük bir pencerede açılan Tureng sayfası üzerinden otomatik olarak aranmasını, ve çevirinin önünüze gelmesini sağlıyor.

Tureng Hızlı Çeviri Butonu
Tureng Hızlı Çeviri Butonu Ön İzlemesi

Hemen Ekle

Tarayıcınıza hemen Tureng hızlı çeviri butonu eklemek için aşağıdaki Tureng ile Çevir bağlantısını sürükleyip, yer imi çubuğunuzda istediğiniz bir yere bırakın. Tarayıcınız gerisini kendisi halledecektir.

Tureng ile Çevir

Hemen Test Et

Hemen test etmek için aşağıdaki İngilizce deyimi seçip, yer iminize yeni eklediğiniz “Tureng ile Çevir” butonuna tıklayabilirsiniz 🙂

speed up the process

yukarıdaki deyimi seçip, seçiliyken butona tıklayın 🙂

Bilgilendirme

Bu buton herhangi bir zararlı özellik barındırmamaktadır. Ayrıca bu butonu eklemek için tarayıcınıza bir eklenti kurmanız da gerekmez. JavaScript teknikleri kullanılarak seçtiğiniz metin, tarayıcınız tarafından otomatik olarak Tureng’in sitesine iletilir ve eğer seçtiğiniz kelime veya metin Tureng veritabanlarında mevcut ise, Tureng size gerekli çevirileri döndürür.

Tureng Hızlı Çevir Butonu herhangi bir şekilde Tureng’in kazançlarını önlemeyi amaçlamaz. Arama sonuçlarının görüntülenmesi için Tureng’in sitesi yeni, küçük bir pencerede açılır.

“Tureng Hızlı Çevir Butonu ile Tarayıcınızı Pratikleştirin” üzerine 8 yorum

Çeviride geliştik diyebileceğimiz durum her tercümenin tam anlamıyla yapıldığı zaman olacaktır. Bazı teknik tercümelerin anlamları tamamen yanlış çevriliyor umarım en kısa zamanda düzeltilir.

Kesinlikle online tercüme bürosu olarak en çok kullandığımız eklenti/butonlar arasında yer alıyor.

İnanın tercüme bürom olmadığı halde ben de çok kullanıyorum 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir