Ücretsiz Dosya Şifreleme Programı
KategorilerBilişimProgramlarPythonYazılımlar

Rimtay Şifreleyici

Python ile kodlamış olduğum hızlı dosya şifreleme programıdır. Tek bir tıklama ile bütün bir klasördeki dosyaları ayrı ayrı otomatik olarak şifreler. Şifreler gelişmiş AES Şifreleme algoritması ve otomatik oluşturulmuş güçlü Şifreleme Anahtarı ile korunur.

İndir

Dosyayı indirmek için aşağıdaki formu kullanın. İndirme linki size eposta ile otomatik olarak gönderilecek.

Video

Kullanım

Programı kullanmak çok basittir. İndirmiş olduğunuz arşivden iki adet .exe dosyası çıkar. Birisi Şifrelemek için, diğeri ise Şifreleri Çözmek için kullanılır.

RimtayEncrypt.exe – Şifreleyici

Bulunduğu klasördeki aşağıdaki uzantıya sahip tüm dosyaları şifreler ve rimtay.key adlı bir dosya oluşturur. Dosyaları özel bir şekilde yeniden  adlandırır. (_rimenc uzantısını silerseniz şifre çözücü çalışmaz!)

Anahtar dosyasını sadece klasörde yoksa oluşturur. Yeni bir dosya şifrelemek istediğinizde tek yapmanız gereken tekrardan RimtayEncrypt.exe dosyasını çalıştırmaktır. Şifrelenmemiş tüm dosyalar otomatik olarak şifrelenecektir.

RimtayDecrypt.exe – Şifre Çözücü

Bulunduğu klasördeki tüm şifreli dosyaları, rimtay.key dosyasında bulunan Şifreleme Anahtarı ile açmaya çalışır. Açabildiği dosyaları eski isimleriyle yeniden kaydeder.

rimtay.key – Çok Önemli Anahtar Dosyası

DİKKAT: rimtay.key dosyası, şifrelenmiş dosyaları açmak için önemli ve gerekli şifreleme anahtarını içermektedir. Bu dosyanın dikkatli bir şekilde saklanması gerekmektedir.
ANAHTAR DOSYASININ KAYBEDİLMESİ DURUMUNDA DOSYALARINIZ BİR DAHA GERİ ALINAMAZ ŞEKİLDE KAYBOLUR. LÜTFEN DİKKATLİ OLUNUZ !!!

Sıfır Garanti

Sistem test amacıyla kodlanmıştır. Hiçbir garantisi bulunmamaktadır.  Tüm kullanım riskleri size aittir.

Icon made by Freepik from www.flaticon.com

“Rimtay Şifreleyici” üzerine 7 yorum

Emeğinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş, konu hakkında bir soru yöneltmek istiyorum, dosyaları şifredikten sonra başka bir cihaz üzerinden şifre çözme işlemi gerçekleştirilebilir mi veya şifrenin çözülmesi için gerekli bir şifre konulabilir mi. İyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür ederim 🙂 Dosya şifrelemesi standart bir kütüphane ile yapıldığı ve tüm bu kütüphaneler .EXE uygulama dosyaları ile birlikte geldiği için Windows işletim sistemi yüklemi yüklü bilgisayarlarda çalışacaktır.
Şifre belirleme olayı bu sistemde varsayılan olarak yüklü değil, bunun nedeni de güçsüz şifrelerin; dosyaların gizliliğini tehlikeye atacak olmasıdır. Bu sebeple eğer şifreleme anahtarı yok ise, sistem güvenli bir anahtar oluşturup dosyaları onun ile şifreleyecektir. Bundan sonra dosyaların güvenliğini sağlamak için tek yapılması gereken şey, şifreleme anahtarının (rimtay.key) saklanmasıdır. Şifrelenmiş dosyalar, şifreleme anahtarı olmadan açılamaz.

Merhaba, ben tam yolu görünmeyen linkle ilgili yazınız üzerinde mesaj atmayı denedim. Ama sanırım gitmedi.
https://evrimaltay.net/php-dosya-yolunu-vermeden-dosya-paylasimi/
bu yazınızda dosyalarımız kendi sunucumu üzerinde değilse vertabanına kaydedilmiş tam linki bu koda nasıl uyarlarız. Birde bu tarayıcıda çekerken link göstermiyor ama denemedim acaba chrome indirilenler sekmesinde tam yolu gösteriyor mu sonradan baktığımızda?

Dosyalar Nasıl Gözükür? başlığında da gösterdiğim şekilde; PHP dosyasının yolu görünür sadece. Örnek olarak indir.php dosyası gözükür. dosyalar/önemli.csv gibi dosya yolu değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir