KategorilerOyunlar

Sims 1 Full + Tek Link

Merhaba ben size eskilerin vazgeçilmez oyunu olan The Sims 1 i sunmaktan gurur duyuyorum. Eskilerin vazgeçilmez oyunu ve hala oynayanlar vardır. (Ben Bile) Ee ne olmuş Mario sevenler bile var yani. Neyse kendi uploadım olan oyunu paylaşıyorum. Bulmakta bayağı bir zorluk çekmiştim. Sizde çekmeyin diye veriyorum.

The Sims 1 İnceleme (Tümü Alıntıdır İnceleme yapmak başkalarının işi demi.

Size Maxis firmasının daha bu yıl çıkardığı oyunu tanıtacağım. Aslında bu oyun bence strateji ama siz ne derseniz deyin. Ben bu oyunu arkadaşımdan öğrendim. Öğrendiğim gün doğum günümdü yani hediye meselesi. Oyunun install aşamasında resimler ve ses efekleri beni büyülemişti. Oyun kurulduktan sonra heyecan ile oyunun kısayol simgesine tıkladım. Hayatta göze alamadığınız şeyleri bu oyunda alacaksınız. Bir nevi hayatın tadına varın.Oyunu kısaca özetlemek istersek, oyunda sims denilen karekterler var bunları da siz yönetiyorsunuz. Simsler gerçek yaşamdakinden farksız bir şekilde yemek yiyor, konuşuyor, oynuyor, uyuyor, işe gidiyor ve tuvalet ihtiyaçlarını yapıyor. Ama bunun yanında sims’ler ölebiliyor da. Evlenebiliyorlar ve çocukları da oluyor. Ama siz hemen çocuk yapmayın. Ayrıca cocuk cinsel yolla değil telefon yoluyla geliyor. Şimdi tanıtıma başlayalım. Ben bu oyunu 7 bölümde size anlatmak istiyorum.

1. KİŞİLİK
Kişilik derken oyuna başladığınızda adamları yani sims’leri kendiniz yaratmanız gerekiyor. Adamın fiziksel özelliklerine siz karar veriyorsunuz. Bu fiziksel özellikler bittikten sonra ruhsal özellikleri var. Ruhsal özellikler sims’in davranışlarını, düzenli olmasını, sevecen, çalışkan olmasını ve buna benzer iç özelliklerini kapsıyor. Bu menüde adamın saç, sakal, bıyık rengine kadar siz seçiyorsunuz. Adamın giysisi de cabası. Bu özelliklerden sonra bir heyecan ile oyuna dalıyorsunuz. Oyun içinde bu sims’ler yaptığınız özelliklere göre davranış kazanıyorlar. Yani sims’in davranışları parmaklarınızda.

2. EV KURMA

Ev kurmak için ilk önce düzgün bir alan seçin. Eğer şifre kullanmamaya kararlı iseniz alanı sakın düzlemeyin. Düzlemek çok para. Ama bu iş zevkinize kalmış bir olay. Oyuna başladığınızda size 20000$ veriliyor. Eğer evinizi tam donanımlı yapmak isterseniz şifre kullanmak zorunda kalırsınız. Buna değmez diyip normal koşullarda hazırlayalım diyorsanız hadi başlayalım. İlk önce düzgün duvarlar ile başlayalım. Sonra eşyalar. Evlerin duvarlarını ve zemini boyamayın aksi taktirde paranız kalmıyor. Bunlar 1$ ama sağlam bir iş bulana kadar almayın. Ama gene de kendi zevkiniz. Bana kalırsa bunları almak yerine birazcık boş alan bırakın çünkü yüzme havuzu alırsınız. Ayrıca yüzme havuzu size body (güç, beden) kazandırıyor. Evet şimdi ev eşyalarına geçelim.

3. EV EŞYALARI

Ev kurarken eşyalara çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bazen sims’ler eşyaları beğenmiyorlar. Ve mutluluk seviyeleri düşüyor. Ev eşyası denildiğinde akla bulaşık makinası, camaşır makinası, ütü… gibi eşyalar geliyor. Ama sims’te bilardo masası, havuz ve 2-3 bilgisayar gibi abartmalar var. Evi kurarken bol bol para harcayın hiçbir eşyayı sıkışık koymayın. Çünkü sims’ler sıkışık yerleri sevmiyor. Eşyaları da koydunuz diyelim sırada…

4. YAŞAM

Sims’lerin düzgün yaşayabilmesi için yemek, uyku, tuvalet, banyo gibi klasik ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bunlar olmazsa sims’ler ya olduğu yerde uyuyor ya da ölüyorlar (Allah göstermesin). Bu işlerin sonunda sims’e bazı işlevler kazandırmanız gerekiyor. Bunlar body, cooking, creative, mechanic ve logic. Ayrıca ve en önemlisi charisma (karizma). Her işin kendine göre bir karizması var. Vali olun işiniz tamam.
Mec: Mechanical
Cha: Charisma
Log: Logic
Cre: Creativity  =
Bod: Body        = Beden
Coo: Cooking    = Aşçılık

5. İLİŞKİ

İlişki derken sims’lerin hayatındaki kişilerden bahsediyorum. Bu özellik de çok ömenli. Eğer kimseyle konuşmazsa mutluluk seviyesi düşer ve yemeden içmeden kesilir. Hayatı kararıyor. Bunun için evde en az 3-4 sims bulundurun. Ayrıca bunları kendi aralarında daima konuşturun (benden tavsiye). İlişkileri artırabilmek için telefonu kullanabilirsiniz ve de evdeki diğer cıhazları.

6. ÖLÜM

Bu kelimeyi gerek gerçek hayatta, gerekse yapay hayatta kullanmak istemiyorum. Çünkü insanın insanı kaybetmesi kadar kötü bir şey yoktur. Sims’lerin dünyasında da bu böyle. Yaşam kısmındaki şartlar olmazsa sim ölür demiştik. Sim öldükten sonra öldüğü yerde bir mezar taşı bırakıyor. Yaşayan sim’ler onun önünden geçerken ağlıyor sızlıyorlar bu çok kötü. Yaşam yerinde dediklerimi yapın ölmesinler.

7. AYRICA

Ayrıca 2 konumuz daha var. Bunlar hırsız ve çocuk.
Hırsız: Hırsız gerçek hayatta da önemli bir sorun haline gelmiş. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler buna çare ararken sims’ler evine alarm alıyor ve 2-3 sims dakikasına kalmadan polis geliyor. Bu hırsızı yakaladığınız için devlet size 1000$ ödül veriyor.
Çocuk: Bildiğimiz gibi 2 çiftin evlenmesi sonucunda olur. The sims oyununda bu böyle olmuyor. Sims’ler doyasıya öpüştükten sonra telefon ediyorlar ve esirgeme kurumundan yeni doğmuş bir bebek alıyorlar.

Not bu Install değildir. Tak çalıştırdır. İnternetteki o Installara bakmayın carck leri sağlam olmadığından sesçıkmıyor mouse imleci bazı yerlerde gözükmüyor. Yani hatalı ama bu hatasızdır. Ana malikane ellenmemiştir…

Alternatif 1
Arşiv Şifresi : www.evrimaltay.net
Upload by EvrimAltay.Net…
Alternatif 2
Arşiv Şifresi: www.evrimaltay.com
Upload by EvrimAltay.Net

“Sims 1 Full + Tek Link” üzerine 4 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir