KategorilerBilişim

Facebook Uygulama Güvenliği

Facebook uygulamalarını herkes bilir ve herkes “İzin Ver” butonuna tıklayarak uygulamaya izin verir. Ama ne yaptıklarını bilmezler. Bir uygulamaya izin vermek ona bilgilerini al istediğin gibi kullan, bide istersen benim aıdma benim duvarıma yazı yazabilirsin, vermişken sayfalarımada yazıver. İzinini vermiş oluyorsunuz. Ama bunları engellemek sizin elinizde. Öncelikle mümkün olduğu kadar uygulamalara izin vermekten kaçının. Verirseniz de az sonra size vereceğim taktik ile uygulamanın özelliklerini kısıtlayın. Eğer sizi gıcık ediyorsa engelleyin. Çünkü bunu yapmazsanız. O sizin bilgilerinizi kullanabilir, duvarınıza yazı yazıp sizin adınıza paylaşımlar yapabilir.

Sağ üst köşedeki (çıkış yap butonunun da bulunduğu) menüden Gizlilik Ayarları na tıklayın.

Alt taraftaki Uygulamalar ve İnternet Siteleri nin yanındaki Ayarları Düzenle linkine tıklayın.

Oradan yine Ayarları Düzenle‘ye tıklayın.

Düzenlemek istediğiniz uygulamanın Düzenle linkine tıklayın.

Uygulamayı hepten kaldırın(Uygulamayı Kaldırın) veya bir özelliğini kaldırın(istediğiniz özelliğin yanındaki Kaldıra tıklayın.). Burada sevmediğim bir şey ise Zorunlu Uygulamalar var. Onları kaldıramıyoruz. Ama zaten onlar Temel Bilgilerie Erişme ve Profil Bilgilerine Erişme zırvalığı.

Ama sonuçta eğer resimleri takip ederek kendi hesabınızda bu işlemi yaptıysanız. Profilinize saçma sapan yazılar saçma sapan uygulamalar tarafından gönderilmeyecek.

E bir teşekkür edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir